AAA
czytelnia

Edukacja językowa - język angielski

Zbiór lekcji tematycznych, gotowych do wykorzystania na lekcji. Karty pracy dla uczniów oraz wskazówki do prowadzenia zajęć dla nauczyciela.
http://www.macmillan.pl/strefa-nauczyciela/materiay-do-kopiowania/category/3-klasy-1-3-sp

Słownictwo i gramatyka języka angielskiego dla najmłodszych w grach interaktywnych, quizach i wielu ciekawych zadaniach. Wszystko ułożone tematycznie i bardzo przejrzyście.
http://www.anglomaniacy.pl/
Chcesz ożywić swoje lekcje angielskiego z najmłodszymi? Super Simple Songs to jest to czego potrzebujesz. Znajdziesz tu piosenki na rozpoczęcie zajęć, zakończenie oraz na utrwalenie nowego słownictwa.
http://supersimplelearning.com/songs/
Znane baśnie dla dzieci w wersji angielskiej. „Czerwony Kapturek”, „Królewna na ziarnku grochu” i inne.
http://www.yummy.pl/library/pl/main/en/bajki
Język angielski dla dzieci. Wiele ciekawych filmów do wykorzystania na zajęciach oraz gier i ćwiczeń interaktywnych, które w interesujący sposób mogą zastąpić pracę domową.
http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en


Materiały do pracy dla nauczycieli języka angielskiego

Head full of ideas
http://www.fullofideas.pl/
Blog językowy z przeznaczeniem dla nauczycieli języka angielskiego.Na tej stronie znajdziemy mnóstwo pomocy i pomysłów na lekcje języka angielskiego.

Mambiatka
http://www.mambiatka.com/
Jeżeli chcesz urozmaić swoje lekcje ta strona przeznaczona jest dla Ciebie. Znajdziemy tam pomysły na zajęcia z języka angielskiego. Odejdziemy od rutyny, dzięki czemu będziemy efektywniej nauczać języka angielskiego.

BusyTeacher
http://busyteacher.org/
Strona zawiera mnóstwo kart prac stworzonych przez nauczycieli języka angielskiego. Karty pracy pogrupowane są tematycznie. Strona dla nauczycieli na każdym poziomie nauczania.

Activity village
http://www.activityvillage.co.uk/
Strona zawiera tysiące kolorowanek, materiały edukacyjne, puzzle wszelkiego rodzaju, arkusze, sudoku dla dzieci i wiele więcej zabawy.

Teachers- zone
http://www.teachers-zone.com/
Jest to strona internetowa dla nauczycieli szkół podstawowych pracujących z dziećmi w wieku 4-12 lat. Pomaga w zorganizowaniu i zaplanowaniu lekcji języka angielskiego. Strona zawiera plany lekcji, scenariusze zajęć.  Są to ciekawe propozycje scenariuszy zajęć gdzie znajdziemy duży wybór tematów i rozbudowanych lekcji.


Słowniki dla nauczycieli

http://www.oxforddictionaries.com/

Słownik angielsko-angielski. Największy słownik tego typu na świecie: 183 500 brytyjskich i amerykańskich wyrazów, wyrażeń i znaczeń, plus 85 000 przykładów ich użycia. Słownik zawiera wyrazy z takich odmian angielskiego jak: kanadyjski, australijski czy południowo-afrykański. Oprócz wymowy i znaczenia wyrazów znajdziemy w nim bardzo przydatną etymologię tychże wyrazów oraz przykłady ich użycia w zdaniach.

http://www.ldoceonline.com/

Słownik angielsko-angielski. Najbardziej aktualny słownik na rynku. Oprócz wymowy i znaczenia wyrazów znajdziemy w nim bardzo przydatną etymologię tychże wyrazów oraz przykłady ich użycia w zdaniach. Pozwala także na ćwiczenie gramatyki.

http://learnersdictionary.com/

Słownik angielsko-angielski. Zawiera informacje gramatyczne dot. użycia wyrazów ich tłumaczenie, etymologię i wymowę. Zawiera także tzw. „słowo dnia” ułatwiające samodzielną naukę.

http://pl.pons.com/t%C5%82umaczenie

Słownik wielojęzyczny. Prosty w obsłudze. Zawiera wiele haseł opatrzonych wymową z lektorem.

http://www.ling.pl

Największy darmowy słownik angielski z odnośnikami do słowników polsko-angielskich.

http://www.languageguide.org/english/vocabulary/

Interaktywny słownik obrazkowy. Prosty w obsłudze interfejs. Słownictwo podzielone na kategorie tematyczne. Po najechaniu kursorem myszy na dany obrazek lektor wymawia słowo. Dodatkowo pojawia się podpis.

Słowniki dla dzieci

http://www.anglomaniacy.pl/topics-dictionaries.htm

Słownik obrazkowy wprowadza 360 najbardziej przydatnych słów, pogrupowanych w 36 sekcji tematycznych. Oprócz obrazków z podpisami opatrzonych wymową znajdują się tu materiały umożliwiające zapamiętanie poznanego słownictwa oraz ich praktyczne użycie w ćwiczeniach.

http://funenglish.pl/dictionary/

Słownik obrazowy z wymową i pisownią wyrazów ułożonych w porządku alfabetycznym.

https://www.superkid.pl/slowka-angielskie

Słowniczek podzielony jest na kategorie tematyczne, których spis podany jest na stronie. Każdy temat w słowniczku zaopatrzony jest również w serię ćwiczeń online i do wydruku. Projekt jest cały czas rozwijany i systematycznie są dodawane kolejne tematy słowniczka i kolejne ćwiczenia.
Blogi edukacyjne dla nauczycieli

https://peekabooenglish.wordpress.com/

Autorka bloga zamieszcza na nim swoje pomysły na przeprowadzenie zajęć z języka angielskiego w różnych grupach wiekowych. Publikuje również przydatne pomoce dydaktyczne, które swobodnie można wykorzystywać na zajęciach.

http://www.hummingbirdels.blogspot.com/

Autorka bloga zamieszcza na nim swoje pomysły na przeprowadzenie zajęć z języka angielskiego w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Publikuje również przydatne pomoce dydaktyczne, które swobodnie można wykorzystywać na zajęciach.

http://www.fullofideas.pl/

Blog jest zbiorem pomysłów na zajęcia z języka angielskiego. Głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajdziecie tu wpisy o tematyce najczęściej poruszanej i tej nieco mniej popularnej. Pomysły na zajęcia, które pojawiają się na blogu zostały wymyślone przez autorkę i (zazwyczaj) sprawdzone w praktyce. Autorka uwielbia tworzyć własne materiały do zajęć i chętnie się nimi dzieli. Podobnie jak pomysłami na ich wykonanie. 

http://www.mambiatka.com/

Autorka bloga dzieli się swoimi pomysłami na przeprowadzenie zajęć zwłaszcza z uczniami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Publikuje także bardzo przydatne materiały, które można wykorzystać w swojej pracy z uczniami.

http://ilonapp.blogspot.com

Blog poświęcony jest nauczaniu języka angielskiego. Zamieszczane są na nim pomoce dydaktyczne lub przydatne źródła/linki.
© 2015 WYDZIAŁ FILOLOGICZNO-PEDAGOGICZNY UT-H w Radomiu