AAA
czytelnia

Edukacja polonistyczna

Edukacja polonistyczna w klasach I-III szkoły podstawowej


http://scholaris.pl/zasob/72265

Strona zawiera wprowadzenie nowej litery - duże i małe ,,k” w oparciu o wyraz ,,koty”. Scenariusz lekcji został przewidziany na 45min. i jest on przeznaczony dla uczniów klasy I szkoły podstawowej.

http://www.edukacja.edux.pl/p-18727-zabawy-sylabami-i-wyrazami-konspekt-zajec.php

Kolejna strona przedstawia bardzo ciekawy konspekt zajęć oparty na zabawach sylabami oraz wyrazami, dzięki czemu uczniowie są w stanie w prosty i szybki sposób przyswoić daną wiedzę. Konspekt zajęć skierowany jest dla uczniów klasy I szkoły podstawowej.


http://www.profesor.pl/publikacja,10328,Cwiczenia,Utrwalenie-wiadomosci-o-samogloskach-cwiczenia-w-pisaniu-liter-i-prawidlowej-wymowie-glosek

Scenariusz ten przygotowany został dla uczniów klasy I szkoły podstawowej.  Pozwoli on utrwalić już dotąd zdobytą przez dzieci wiedzę o samogłoskach. Zawiera również liczne ćwiczenia związane z nauką pisania liter oraz prawidłową wymową głosek.


http://www.profesor.pl/publikacja,26968,Konspekty,Scenariusz-zajec-z-edukacji-polonistycznej-klII

Następna strona przedstawia scenariusz zajęć dla klasy II szkoły podstawowej w oparciu o treść lektury ,,Szewczyk Dratewka”. Dzięki wprowadzeniu do treści nauczania lektury, uczniowie doskonalą m.in. czytanie ze zrozumieniem oraz umiejętność wnioskowania.


http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU6593

Scenariusz ten przeznaczony jest dla uczniów klasy III szkoły podstawowej. Jego głównym celem jest zapoznanie uczniów z budową słownika ortograficznego oraz z umiejętnością poprawnego posługiwania się nim.


http://klasa-d.blog.pl/nauka-i-zabawa/klasa-1-2/edukacja-polonistyczna-1/

Strona zamieszczona została jako dodatkowy zestaw ćwiczeń z edukacji polonistycznej. Zawiera ona mnóstwo ciekawych ćwiczeń do wykorzystania na zajęciach dla obecnych jak i przyszłych pedagogów.

© 2015 WYDZIAŁ FILOLOGICZNO-PEDAGOGICZNY UT-H w Radomiu