Logo Politechniki Radomskiej

WOLONTARIAT

:: PODZIĘKOWANIA DLA STUDENTÓW ZA POMOC

Pani Ewy Gawryś, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców z Mroza przesłała podziękowania za udział naszych studentów w akcji zbiórki prezentów dla dzieci z ulicy Mroza oraz pomoc w imprezie choinkowej, która odbywa się 20.01.2015 w Zespole Szkół nr 1 w Radomiu.

[Więcej informacji [PDF]]

:: AKADEMIA KREATYWNEGO STUDENTA
   Stowarzyszenie Centrum Młodzieży ARKA w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” prowadziło od marca do czerwca 2014r. Akademię Kreatywnego Studenta. Był to cykl bezpłatnych warsztatów połączonych z praktyką w ramach projektów edukacyjnych. Chętni studenci mogli uczestniczyć w 20-godzinnym szkoleniu i warsztatach z zakresu metod pracy z dziećmi i młodzieżą (m.in. zabawy z chustą animacyjną KLANZY, techniki plastyczne, muzyczna pedagogika zabawy, pedagogika cyrku, decoupage) oraz rozwoju własnych kompetencji miękkich (m.in. kreatywność, praca zespołowa).
   1 lipca 2014 r. wszyscy wolontariusze otrzymali certyfikat, potwierdzający udział w projekcie i zdobyte kompetencje.
   Gratulujemy!
:: WOLONTARIAT


   Wraz z uruchomieniem w Katedrze Pedagogiki i Psychologii kierunku kształcenia "Pedagogika" nasi studenci podjęli działalność w ramach stowarzyszenia KLANZA, realizując program wolontariatu studenckiego. Zaangażowali się między innymi w:
  • wspomaganie i organizację imprez dla dzieci i młodzieży, szczególnie niepełnosprawnej [np. coroczne zabawy andrzejkowe i imprezy mikołajkowe];
  • akcje "Gwiazdka na deptaku";
  • wspomaganie działalności "pedagogów ulicy".
Działalność naszych wolontariuszy obrazują poniższe zdjęcia.
foto foto foto foto


   W 2008 roku program wszedł w kolejny etap rozwoju, zmieniając nazwę na "PROJEKTOR" - wolontariat studencki. Program stworzył dla naszych Studentów przestrzeń dla twórczego działania. Umożliwił zmienić im zainteresowania na kreatywne projekty edukacyjne realizowane w szkołach, w małych miejscowościach.
:: KLANZA

   Za aktywny udział w wolontariacie studenckim, w ramach Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności KLANZA w Radomiu dwie nasze studentki: Sylwia Kiraga i Patrycja Mirowska zostały nagrodzone wycieczką do Belgii. Ich pobyt, w dniach od 3 do 7 listopada obrazują poniższe zdjęcia.
foto foto foto foto

WF-P
na facebook


galeria prac >>>


© KATEDRA PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII WF-P UT-H w Radomiu --- Kontakt: marek.pytlak@pr.radom.pl